NASI MINISTRANCI ZDOBYLI MISTRZOSTWO!

2013-09-22 15:57:35, komentarzy: 0

W sobotę 21 września odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, zorganizowany przez Parafię pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gnieźnie. Nasza Parafia wystawiła dwie drużyny w kategorii ministrantów (uczniowie szkół podstawowych). Zwarci i gotowi stawiliśmy się przed godz. 10.00 na miejscu rozgrywek, jakim była hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego. Poza naszymi reprezentacjami w rozgrywkach tej kategorii udział brały drużyny Gospodarzy, Parafii pw. św. Michała Archanioła oraz Parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Równocześnie odbywały się także pojedynki kategorii lektorów. Drużyna „Kozal Gniezno I” w swoim pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną parafii św. Michała Archanioła, rozgramiając ją ostatecznie wynikiem 4:1 (padł tu dwuznaczny komentarz kibiców, że Michał Kozal pokonał Michała Archanioła). Natomiast drużyna „Kozal Gniezno II” w swoim pierwszym meczu uległa drużynie Gospodarzy 0:4. Drugi mecz obu naszych drużyn to tzw. Braterski pojedynek, gdyż zmierzyły się w nim drużyny „Kozal Gniezno I” i „Kozal Gniezno II”. Zakończył się on ostatecznie wynikiem 4:1 dla pierwszej drużyny. Następnie zwycięska drużyna zmierzyła się z reprezentacją Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Mecz był bardzo zacięty, trybuna naszych kibiców dopingowała bardzo mocno graczy, którzy z trudem wygrali mecz 1:0. Druga drużyna naszej Parafii zmierzyła się z Parafią bł. Radzyma, przegrywając 1:3. Ostatnie mecze były bardzo emocjonujące. Najpierw finałowy mecz rozegrała drużyna „Kozal Gniezno II”, podejmując drużynę Parafii św. Michała Archanioła. Pomimo wielu starań i bardzo ładnej gry, nasi chłopacy przegrali 0:1. Finałowy mecz „Kozal Gniezno I” z Parafią bł. Radzyma Gaudentego przyniósł bardzo wiele emocji. Wynik tego pojedynku decydował o zdobyciu I miejsca. Okrzyki i doping nie ustawały ani na minutę. Mecz był bogaty w wiele zaskakujących momentów, czasami wręcz , a sytuacje pod naszą bramką bywały naprawdę groźne. Tutaj jednak spisał się bramkarz (Mateusz Bartkowicz) i obrońcy(Mikołaj Poremski i Eryk Błachowiak), którzy nie dopuścili do utraty gola, a napastnicy (Jakub Zalas i Kamil Grzechowiak) resztką sił zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Tym samym nasza drużyna wygrała ostatni mecz 1:0 i zdobyła mistrzowski tytuł. Nagrody dla obu drużyn odbierali kapitanowie. Kapitan „Kozal Gniezno II” Kacper Centka odebrał dyplom za zajęcie V miejsca, natomiast kapitan „Kozal Gniezno I” Kamil Grzechowiak odebrał puchar za zajęcie I miejsca. Po pamiątkowym zdjęciu w bardzo dobrych nastrojach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Opiekunowie - ks. Marcin Kałwik i Rafał Wojciechowski serdecznie gratulują chłopakom osiągniętego sukcesu oraz postawy fair-play, która panowała na boisku. Turniej pokazał jak wielu uzdolnionych piłkarzy mamy w szeregach ministrantów. Gratulacje!!!

Rafał

„Kozal Gniezno I” - Kamil Grzechowiak - kapitan, Mikołaj Poremski, Eryk Błachowiak, Mateusz Bartkowicz - bramkarz, Jakub Zalas

„Kozal Gniezno II” - Kacper Centka - kapitan, bramkarz II, Jakub Bultrowicz, Adam Bartkowiak, Darek Grześkowiak, Piotr Eichstaedt - bramkarz I

 

Zobacz zdjęcia

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj