OGROMNY SUKCES NA PRYMASOWSKIM TURNIEJU

2014-02-23 18:31:23, komentarzy: 0

W sobotę 22 lutego odbył się IV Prymasowski Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Parafialny Klub Sportowy "Kozal Gniezno". Wzięło w nim udział jedenaście drużyn - z naszego miasta zostały wystawione drużyny parafii: Archikatedralnej, bł. Radzyma Gaudentego, bł. Bogumiła, św. Maksymiliana Kolbego, Matki Bożej Miłosierdzia oraz bł. Michała Kozala. Oprócz nich wystąpiły drużyny ze Zdziechowy, Żydowa i Dębnicy. Naszą Parafię reprezentowały trzy drużyny - Szkoły Podstawowej nr 3, PKS Kozal Gniezno oraz oczywiście naszych Ministrantów. Nasi chłopacy jechali na rozgrywki z nadzieją osiągnięcia wysokiego wyniku, liczyli się jednak z tym, że turniej ma już swoją renomę, a oni dopiero w nim debiutują. Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie poszczególnych grup, przy czym trzy najlepsze drużyny - SP 3, Dębnica i Żydowo zostały już wcześniej rozdzielone. Ministranci trafili do grupy A, razem z SP 3, Zdziechową i Parafią bł. Radzyma Gaudentego. Pierwszy mecz, wygrany ze Zdziechową 2:0 napawał nas pewnym optymizmem. Zbytni optymizm przyniósł niestety porażkę w kolejnym meczu z Parafią bł. Radzyma 0:4. Ostatni mecz, z góry określany jako przegrany był jednak bardzo zaciętym pojedynkiem między SP 3, a naszymi ministrantami, którzy ulegli tylko 0:1. Na szczęście jedna wygrana i niewielka różnica między bramkami zdobytymi, a straconymi pozwoliła nam zająć II miejsce i awansować do rundy finałowej, co już było ogromnym sukcesem. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Żydowa. Śmiało można określić, że był to najbardziej wyrównany i zaciekły mecz turnieju, który zakończył się bezbramkowym remisem. Niestety, trzeba było wyłonić zwycięzcę i rozegrane zostały rzuty karne. Tutaj naszych chłopaków "zjadła" trema i minimalnie przegrali 1:2. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscu czwartym, gdzie podium zajęli faworyci - najlepsze drużyny (kolejno SP 3, Dębnica i Żydowo). Byliśmy więc najlepszą z debiutujących drużyn, jedyną składającą się z samych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Choć bez pucharu, to do domów wróciliśmy z wielką radością i ogromną satysfakcją. 

Przebieg fazy grupowej

Grupa A

SP 3 - bł. Radzym 6:0

Zdziechowa - bł. Michał Kozal 0:2

SP 3 - Zdziechowa 7:0

bł. Radzym - bł. Michał Kozal 4:0

SP 3 - bł. Michał Kozal 1:0

bł. Radzym - Zdziechowa 0:2

1. SP 3 - 9 pkt 14:0

2. bł. Michał Kozal - 3 pkt 2:5

3. bł. Radzym - 3 pkt 4:8

4. Zdziechowa - 3 pkt 2:9

  

Grupa B

Dębnica - bł. Bogumił 8:1

Dębnica - św. Maksymilian 5:0

bł. Bogumił - Katedra 0:2

św. Maksymilian - Katedra 0:1

Dębnica - Katedra 6:0

św. Maksymilian - bł. Bogumił 0:2

1. Dębnica 9 pkt 19:1

2. Katedra 6 pkt 3:6

3. bł. Bogumił 3 pkt 3:2

4. św. Maksymilian 0 pkt 0:8

  

Grupa C

Żydowo - MB Miłosierdzia 2:0

Żydowo - PKS Kozal 3:0

MB Miłosierdzia - PKS Kozal 3:0

1. Żydowo 6 pkt 5:0

2. MB Miłosierdzia 3 pkt 3:2

3. PKS Kozal 0 pkt 0:6

   

Baraż o półfinał

2 drużyna grupy C z 3 drużyną grupy A/B (decyduje wyższa ilość pkt)

bł. Radzym - MB Miłosierdzia 1:2

  

Półfinały

SP 3 - Katedra 3:0

Dębnica - MB Miłosierdzia 2:0

Żydowo - bł. Michał Kozal 0:0 k. 2:1

  

Finał

Gra każdy z każdym, końcowa klasyfikacja na podstawie pkt.

 

SP 3 - Dębnica 0:0

Żydowo - SP 3 0:3

Dębnica - Żydowo 2:0 

I - Szkoła Podstawowa nr 3 

II - Dębnica

III - Żydowo 

 

Skład drużyny naszych ministrantów:

Adam Bartkowiak, Mateusz Bartkowicz (B), Eryk Błachowiak (B), Mateusz Borkowski, Jakub Bultrowicz, Kacper Centka, Kamil Grzechowiak, Darek Grześkowiak, Mikołaj Poremski (K)

 

Zobacz zdjęcia 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj