UROCZYSTOŚĆ BŁ. MICHAŁA KOZALA - ODPUST PARAFIALNY

2014-06-15 15:55:22, komentarzy: 0

W sobotę 14 czerwca w naszej Parafii przeżywaliśmy Uroczystość naszego Patrona bł. Michała Kozala. O godzinie 18.00 sprawowana była Msza święta Odpustowa, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Jacek Korsak OFM Conv., proboszcz gnieźnieńskiej Parafii Ojców Franciszkanów. Eucharystię koncelebrowali Ksiądz Proboszcz Krzysztof Stanula oraz ksiądz Marcin Kałwik. Msza święta rozpoczęła się uroczystą procesją, w której Asysta Liturgiczna weszła głównym wejściem do kaplicy. Eucharystia wzbogacona była obecnością świec przy odczytaniu Ewangelii oraz przy Przeistoczeniu, co w naszej Parafii było nowością. Dodatkowo w Modlitwie Powszechnej wezwania "Ciebie prosimy - wysłuchaj nas, Panie" były śpiewane. Po Modlitwie odbyła się Procesja z darami, w której przedstawiciele PKS Kozal Gniezno, Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Oazy Dzieci Bożych i Liturgicznej Służby Ołtarza przynieśli świece, kwiaty, ampułki i patenę. Po Komunii świętej Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Odpustu. Poinformował także o wyjątkowym darze, jaki otrzymała nasza Parafia. Tuż przed Mszą nasza Wspólnota otrzymała relikwie drugiego stopnia naszego Patrona bł. Michała Kozala. Dokładnie jest to cząstka pasa biskupiego, jaki nosił nasz Patron. Jako, że nie ma jego bezpośrednich relikwii (czyli ciała), ze względu na kremację po jego śmierci, relikwie te są bardzo cennym i wyjątkowym darem. Takową pamiątkę po Biskupie Kozalu posiada Papież, Diecezja Bydgoska i Włocławska oraz Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Do tego grona dołączyła także nasza Parafia, która jest jedyną poza PWSD posiadającą relikwie Męczennika w naszej Archidiecezji. 

Na koniec Eucharystii wystawiony został Najświętszy Sakrament oraz odśpiewaliśmy Litanię do bł. Michała Kozala. Po niej wyruszyła procesja, która zakończyła się hymnem "Ciebie Boga wysławiamy" oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ministrantom (19 z 22), lektorkom i dwóm (!) lektorom, którzy nie zawiedli i przybyli na Odpust. Asysta spisała się rewelacyjnie!

 

Zobacz zdjęcia

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj