WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW - ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

2015-03-28 15:25:33, komentarzy: 0

W tym tygodniu przypada ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE w związku z tym dodatkowe zbiórki przygotowujące do tych wyjątkowych dni:


Wielki Czwartek - 2 kwietnia - godz. 12.00

Wielki Piątek - 3 kwietnia - godz. 8.30

W Wielki Piatek prosimy także do włączenia się wszystkich ministrantów do przeżywania Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Początek o godz. 18.30 przed kaplicą na ul. Orzeszkowej 22d. 

Wielki Sobota - 4 kwietnia - godz. 8.30

 

Poniżej plan całego Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwartek – O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.


Wielki Piątek – o godz. 8.00 zapraszamy na wspólną Jutrznię. O godz. 9.00 wznowienie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 Liturgia Męki Pańskiej następnie wszystkie części Gorzkich Żali. O godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszej parafii. Rozpoczynamy przed kaplicą. Idziemy ul. Orzeszkową, Kraszewskiego, Makuszyńskiego, Fredry. Będą nam towarzyszyć harcerze, młodzież do bierzmowania i wszyscy, którym zdrowie i czas pozwolą na wspólne rozważania Męki Pańskiej. Prosimy także o niesienie krzyża od stacji do stacji. Plan poszczególnych stacji wisi w gablocie. Po drodze krzyżowej wspólna adoracja do północy. W tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY. 

 

Wielka Sobota – zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 8.00 i całodzienną adorację Pana Jezusa w Grobie. Tego dnia zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 21.30 Liturgia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Tego wieczoru po Mszy świętej procesja rezurekcyjna. W tę Świętą Noc usłyszymy radosne orędzie o Zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób. 

 

Ministranci mogą również wpisywać się w Wielki Piatek - do godz. 22.00 oraz przez całą Wielką Sobotę (od godz.8.00) aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej - godz. 21.30 na ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY I BOŻYM GROBIE. Grafik dostępny jest w zakrystii i zaraz po uzupełnieniu przez ministrantów zostanie opublikowany na naszej stronie. Ministranci mogą wpisywac się na wybrane przez siebie godziny adoracji.

 

ks. Marcin 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj