TRÓJMIASTO 2012

Od samego rana we wtorek 10 lipca przy naszej kaplicy panuje lekkie zamieszanie. Plecaki i kanapki oraz niezbędny ekwipunek już od dawna przygotowane. I oto następuje „godzina zero”, a dokładnie 7.00 - ministranci oraz chórek „Małe Radości” wraz z rodzicami i księżmi Piotrem Szymkowiakiem i Marcinem Kałwikiem wyruszają na podbój Pomorza.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Gdańsk - kościół Mariacki, Rynek oraz Kościół św. Brygidy, tak ważne miejsce związane z działalnością ks. prałata Henryka Jankowskiego i NSZZ Solidarność. Kolejny dzień wyjazdu to powrót do wydarzeń z Euro 2012 – mianowicie mogliśmy obejrzeć na własne oczy wspaniały stadion piłkarski PGE Arena w Gdańsku. Zwiedziliśmy szatnie zawodników, murawę, trybuny, loże VIP a także przepiękną stadionową kaplicę. Popołudniowy czas związany był z Oliwą i zwiedzaniem tamtejszej bazyliki oraz wysłuchaniem krótkiego koncertu organowego. Wieczór nie obył się bez wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Ostatni etap naszej wycieczki to żegluga Czarną Perłą oraz wizyta na Westerplatte. Oczywiście chociaż przez krótki czas (z powodu niesprzyjającej pogody) mogliśmy wyjść na plażę i podziwiać potęgę oraz piękno Morza Bałtyckiego.
Czas szybko mija i po trzech wspaniałych i bogatych we wspomnienia i niezapomniane chwile dniach wróciliśmy do naszych domów. Bogu dziękujemy za ten piękny czas.
Kreator stron internetowych - przetestuj